30 juni 2026
Lunch 2026
Ett trevligt sätt att umgås
.jpg)
Foto: Anita Hellström
Åter igen var vi ett stort gäng från PRO Härslöv som träffades för att äta lunch tillsammans en gång i månaden. Detta är ett trevligt och socialt sätt att umgås på. Om du inte har bil är det bara att höra av sig till någon i styrelsen så ordnar vi någon att åka med.
Följande restauranger har vi under våren besökt:
26 januari Restaurang De la Gare i Landskrona, 23 februari Clubhouse i Häljarp, 23 mars Byakrogen i Svalöv, 27 april Rya Golfklubb i Rydebäck, 25 maj Söderåsens Wärdshus, Billesholm samt 29 juni grillbuffé på Tegel.
I medeltal var vi 24 personer vid dessa luncher.
30 juni 2026
Tillsammans för ett bättre liv
I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.
- PRO medlemsresor
- Utvecklande studier
- Fri datasupport
- PRO Mervärde
- Försäkringar
- Billigare resor
- Samhällspåverkan