Nationalparken Skäralid.

Djupa dalar, imponerande rasbranter och lummiga lövskogar det är Skäralid som varit nationalpark sedan 2001. Idag besökt PRO Eslöv parken.

Vi åkte till vackra Skäralid för dagens promenad. En kort promenad på ca 1,5 km i en fantastisk natur. Vi fick se två hägrar, en hel svanfamilj och även andra småfåglar.

Tur med vädret och det var flera som tog rundan två gånger för att avsluta det hela med vår medhavda fika, som alltid smakar bra när man är ute och i trevligt sällskap.

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.