Vårprogram -25

Styrelsen hoppas på att det ska finnas något smått och gott för de flesta smakriktningar här i årets vårprogram. Var så goda!

Tulpaner
Vårprogram

Håll dig uppdaterad! För här kan komma mer info. Det kan komma utökningar eller kanske kommer det några förändringar. Vi funderar t ex på om det skulle vara något för våra medlemmar att träffas på ett ellert annat galleri, titta på lite spännande ny konst och sedan gemensamt smälta intrycken på något närbeläget fik, va? Kanske skulle vara kul?

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.