Trivselträff

Måndag 12/1 2026

Maria Strandin, enhetschef, och Petra Gustavsson planeringsledare vid Allegio, berättade om vilka trjänster de har att erbjuda.

Man erbjuder hemtjänst, hemsjukvård och hemrehabilitering

Utöver beslutet från kommunen erbjuds även hushållsnära tjänster så som städning, trädgårdsarbete, promenader, fönsterputs.

Besöksadress är Industrivägen 59 Hallstavik

Lasse Lind, Kenth Humble och Micke Areklev underhöll ocss med låtar från Sven-Ingvars låtskatt. Mycket uppskattat och mycket trevligt och svängigt. De fick en extra applåd av publiken som uppgick till över 60 medlemmar.

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.