6 oktober 2024
Fikastund på Lärkan, 24.10.06
PRO Vara ordnar ordnar varannan vecka fika på söndageftermiddag 14.00 - 16.00. För 20:- får du kaffe eller te och fikabröd och en trevlig stund med mycket prat.
Några av deltagarna vid vår fikastund under eftermiddagen idag. Det blir många gamla minnen som kommer fram.
Någon har flyttat, en annan väntar på tid hos någon läkare eller har fått hjälp med något. Barn och barnbarn är också viktiga samtalsområden och innehåller många glädjeämnen.
Vi är några som delar på bemanningen och jag tycker att det är en trevlig eftermiddag som man delar med några andra.
6 oktober 2024
Tillsammans för ett bättre liv
I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.
- PRO medlemsresor
- Utvecklande studier
- Fri datasupport
- PRO Mervärde
- Försäkringar
- Billigare resor
- Samhällspåverkan