Medlemsmöte med sillbuffe

Populära Fudges underhöll

Sillbuffe

Vilken härlig stämning! Det var återigen fullt i lokalen när ordförande Gunnar Andersson hälsade oss välkomna. Han fortsatte att informera om höstens aktiviteter och kunde presentera ett utökat utbud i det nya programbladet, som nu krävs när medlemsantalet har ökat till över 600 medlemmar.

I år har ”Höstens program 2025” mejlats ut till ca 400 medlemmar och lagts upp på hemsidan och i appen ”Mitt PRO” samtidigt med utdelningen på medlemsmötet. Den nya styrelsen presenterades också för medlemmarna.

Sedan väntade den fantastiska sillbuffén. Dagens gäster Fudges underhöll och fick upp en enorm stämning med sina populära låtar. Efter sillbuffén blev det kaffe och Fudges fortsatte spela.

Till slut blev det lottdragning med fina vinster och medlemsmötet avslutades.

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.