Gåfotboll för äldre start 5/5

Linero IF startar gåfotboll för äldre på tisdagar fr o m den 5 maj kl 15-16 på Lineros idrottsplats och bjuder på kaffe och något att äta i klubbstugan efter aktiviteten.

Svart och vit fotboll

Hej!

Detta är ett erbjudande till era medlemmar främst på Linero och vi vore tacksamma för att de får information om detta.

Vänliga hälsningar
Erwin Apitzsch

Linero IF startar gåfotboll för äldre på tisdagar fr o m den 5 maj kl 15-16 på Lineros idrottsplats och bjuder på kaffe och något att äta i klubbstugan efter aktiviteten. Det kostar inget att delta de tre första gångerna. Kontakta erwin.apitzsch@outlook.com om du har några frågor. Välkommen!

Mottaget från: https://pro.se/distrikt/skane/kommun/lund/pro-lund/kontakta-foreningen. Samtycke 2026-05-01 15.57. Ja, jag har tagit del av PROs integritetspolicy.

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.