Månadsträffen den 22 januari 2025.

I onsdags genomförde vi en sedvanlig månadsträff i Equmeniakyrkan i Floda som blev otroligt lyckad. Pianisten David Carbe underhöll oss med ljuva toner.

Över 150 medlemmar slöt upp vid kaffeborden och den flitiga kaffekommittén hade fullt upp med att servera alla kaffe och smörgås. Efter styrelseinformation och kaffe förflyttas alla in i den stora kyrksalen där David väntade vid flygeln.

När flygeln tystnat mottog han stående ovationer, som inte ville tystna, varför han bjöd oss på ytterligare en elvislåt.

Om Du klickar HÄR Pdf, 2.5 MB, öppnas i nytt fönster. så kommer du till bildspelet med den information som gavs på träffen.

Musikern David Carbe

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.