11 mars 2026
Verksamhetsplan- och Budgetmöte 2025-11-12
Möte

Ordförande Suzanne Thyborn hälsade alla välkomna och förklarade mötet öppnat.
Verksamhetsplan och budget för 2026 presenterades och godkändes. Mötet fortsatte med kommande aktiviteter, närmast blir besök på Restaurangskolan i Växjö den 20 november. Nostalgikväll ordnas den 26 november i Granholms IF:s klubbstuga, där vi ska lyssna på musik och äta någon lätt förtäring.
Vår grötfest blir den 7 januari 2026 i Gemla församlingshem. Där tar gärna Mona Nilsson emot skänkta vinster till vårt lotteri.
Underhållningen stod Mona G för och det blev hög stämning när hon sjöng olika svenska låtar och Countrys, som vi kände igen. Hon berättade också om olika inspelningar hon gjort under åren. Stort tack till Mona G!
Därefter blev vi serverade kaffe, god smörgås, kaka och en stunds samvaro innan mötet avslutades med lottdragning.
11 mars 2026
Tillsammans för ett bättre liv
I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.
- PRO medlemsresor
- Utvecklande studier
- Fri datasupport
- PRO Mervärde
- Försäkringar
- Billigare resor
- Samhällspåverkan