Medlemsträff med julgransplundring

Tisdag 21 januari hade vi medlemsträff med julgransplundring på Valhalla

Ordförande Barbro hälsar välkommen

Ordförande Barbro hälsar välkommen

Ca 50 medlemmar kom och lyssnade på Maria och Marina från Kvinnojouren Sandviken som berättade om sin verksamhet samt vikten av en fungerande kvinnojour.

Siri och Gun berättade om kommande aktiviteter och resor och köksgruppen serverade risgrynsgröt med ostsmörgås och kaffe med kaka. De som hade en julklapp med sig fick ett annat paket när träffen var slut.

Kom ihåg att du kan hitta alla våra planerade aktiviteter på hemsidan http://pro.se/sandviken Länk till annan webbplats. och i appen Mitt PRO som du finns i Appstore och Google Play.

Maria och Marina från Kvinnojouren

Maria och Marina från Kvinnojouren

Siri, Ulla och Barbro är några av dom som fixar och donar inför våra aktiviteter

Siri, Ulla och Barbro är några av dom som fixar och donar inför våra aktiviteter

Mona, Kjell, SIgge och Berit är fler som fixar inför medlemsmöten och andra aktiviteter

Mona, Kjell, SIgge och Berit är fler som fixar inför medlemsmöten och andra aktiviteter

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.