Vi stödjer inte din webbläsare!

Vi rekommenderar att du uppgraderar din webbläsare för en bättre upplevelse.

Förening Billingsfors

Om oss

Här kan du berätta om föreningens verksamhet & historia.

Text

Styrelsen och förtroendevalda 2023


Styrelsen

Solveig Nettelbo ordförande tel: 070-413 46 23
mail: solveig.nettelbo@telia.com
Lars-Erik Lans vice ordf. tel: 070-225 61 23
mail: lasselans@live.se
Anita Holmedahl sekreterare tel: 070-928 95 24
mail: anitaholmedahl@hotmail.com
Göte Magnusson kassör tel: 073-420 57 62
mail: gote.magnusson@telia.com
Christina Hag, studieorganisatör tel: 070-143 65 21
mail: chrha1621@gmail.com
Gun Eriksson ledamot tel: 070-362 83 97
mail: gunlaila48@gmail.com
Asta Magnusson ledamot tel: 070-932 68 43
mail: bifors@live.se
Kristina Johannesson ledamot tel: 079-339 35 06
mail: johannesson.kristina50@gmail.com
Else Askeröd ersättare tel: 070-783 20 25
mail: else.askeroed@gmail.com
Ingela Sterneblad ersättare tel: 070-354 36 24
mail: ingela@ringestena.se

Förtroendevalda

Revisorer:
Jan Möörk 070-564 38 03 mail: jan.moork@telia.com
Aud Gunnarsson 070-270 54 52 mail: aopgunnarsson@hotmail.com
Revisorer ersättare:
Britt Jensen 073-684 46 01 mail:brittsynovejensen@gmail.com
Per-Erik Widen 070-948 29 34 mail: pille1958@hotmail.com

Samorganissationen:
Christina Hag, ordinarie
Gun Eriksson, ersättsre


Kommunens Pensionärsråd:
Christina Hag, ordinarie
Solveig Nettelbo, ersättare

Konsumentansvarig:
Gun Eriksson

ABF-ombud:
Solveig Nettelbo

Trafik- och reseansvarig:
Lars-Erik Lans
Christina Hag

Medlemsvärvaransvarig:
Lars-Erik Lans

Webb-ansvarig:
Anita Holmedahl
Christina Hag, ersättare

Friskvårdsansvarig:
Göte Magnusson

Lotterikommitté:
Gun Eriksson

Lottriansvarig: Solveig Nettelbo

Kontaktombud:
Gun Eriksson, sammankallande
Anita Holmedahl
Ingrid Johansen
Asta Magnusson
Kristina Johannesson

Kaffekommitté:
Christina Hag
Bengt Norén
Inger Svedberg
Aud Gunnarsson
Lisbet Karlsson
Kristina Johannesson

Valberedning:
Göran Hansson, sammankallande
Stein Begby
1 vakant

Aktivitetsansvariga är utsedda i respektive grupp.
Spinning: Göte Magnusson
Handarbete: Anita Holmedahl
Boule: Antero Väyrynen och Solveig Nettelbo
Sittgympa: Gun Eriksson