5 maj 2025
Dans på Tansvallen
PRO-dansen 3 maj blev tyvärr inte den succé som vi förväntade oss.

Vi hade inte vädrets makter med oss när vi i samarbete med Sågmyra-Bjursås anordnade PRO-dans. Det blåste kall nordanvind och den fina gamla dansrotundan på Tansvallen i Grycksbo gav inte mycket skydd mot vinden.
Tre orkestrar stod för musiken, Public Relation Zero ”PRO”, MG Knappers och Bosse med vänner ”BMV”. De tappra danssugna gästerna hade gott om svängrum. Det dansades till både dansbands- och gammeldansmusik. Glädjen strålade när de satte igång en taktfast jenka! Här steg värmen.
Fika smakade fint och kunde också värma de frusna deltagarna!
Tack till alla som kom trots den kalla nordanvinden!

5 maj 2025
Tillsammans för ett bättre liv
I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.
- PRO medlemsresor
- Utvecklande studier
- Fri datasupport
- PRO Mervärde
- Försäkringar
- Billigare resor
- Samhällspåverkan