Medlemsträff den 3 mars 2026

Underhållning av Nauman och Knutsson

Nauman och Knutsson underhöll oss

Nauman och Knutsson underhöll oss. Foto Ukn

Månadsmöte 3 mars 2026

Vi har haft månadsmöte i samarbete med ABF den 3 mars. Vice ordförande Uf Karlsson hälsade 36 medlemmar och Gunilla Nauman och Stefan Knutsson ( Schlagerkompaniet) välkomna. Ulf informerade om resor och om Musikcafé den 17 mars. Gunilla och Stefan började sen spela och sjunga. De bjöd på en fartfylld kavalkad med låtar från 50, 60 och 70 talet. Gunilla ställde lite frågor om musik och berättade om filmer från den tiden. Det var låtar av Sven Ingvars,

Siv Malmkvist, Alice Babs m. fl. Vi fick höra Stefan köra sina gitarrsolon, och vilket drag det blev! Efter kaffe med goda mackor blev det mer musik. Sist hade vi lottdragning med fina vinster.

Det hade varit en trevlig eftermiddag.

Tillsammans för ett bättre liv

I PRO ser vi tillsammans till att livet som pensionär blir bättre och roligare. Här kan du träffa nya vänner, välja mellan mängder av aktiviteter och engagera dig i viktiga frågor. Som medlem får du också en lång rad förmåner som hjälper dig i din vardag.

  • PRO medlemsresor
  • Utvecklande studier
  • Fri datasupport
  • PRO Mervärde
  • Försäkringar
  • Billigare resor
  • Samhällspåverkan
Pratbubblor innehållandes texten Gå med i PRO och påverka.